MDŽ turné Roberta Fica nie je nielenže nepolitické, ale nie je ani zadarmo!

Autor: Karol Krašina | 22.2.2015 o 18:46 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  25x

Už hodných pár rokov po sebe sa líder strany  Smer-SD, Robert Fico, vydáva na svoje obľúbené a podľa neho „nepolitické“ turné naprieč slovenským kulturákom, aby oslávil úlohu ženy v spoločnosti a zabavil svoje rýdzo ženské publikum pár suchými vtipmi spolu so svojimi straníckymi kolegami.

uSlovenský priemerný volič si už na tento druh Ficovej aktivity akosi privykol, veď už aj feministické skupiny prestali vykrikovať, ako Fico svojimi sexistickými vtipmi celú noblesu tohto postkomunistického prežitku dehonestuje. Pre slovenské dôchodkyne je to doslova udalosť roka, ktorej účasť stále zvalcuje nejeden priemerný koncert Desmodu. Chceme im to brať? Chceme ale nevezmeme. Dôchodkyne si prídu po Ficovu ružičku ZADARMO a budú oslavovať svojho politického boha, ktorý im starobné dôchodky začiatkom roka navýšil o rekordných 5,20 eur..

Najviac výsmešné je ako Smer-SD túto každoročnú udalosť prezentuje ako nepolitickú, i napriek tomu, že minulého roku Fico vyzýval publiká k prezidentským voľbám! Že to bolo iba raz? A čo? Naviac na tieto dôchodcovské mítingy prizýva svojich straníckych kolegov, čo na nepolitickosti celej akcie určite nepridáva. je to evidentná propaganda strany. Inak by si Fico na mítingy chodil sám. Vtipné sú aj reakcie moderátorov a ďalších účinkujúcich, ktorí popierajú akékoľvek politické sympatie so stranou. Vraj spolupráca na kultúrno-spoločenskej akcii nemôže mať s ich politickými presvedčeniami nič spoločné.

Ešte odvážnejšie tvrdenie je, že všetky tieto mítingy sú zadarmo. Áno, ctené ženské publikum vstúpi do kultúrnych sál zdarma, ale tie ružičky či karafiáty, prenájom kultúrnych domov, program a moderátori predsa len niečo stoja. Podľa nemenovaného denníka Fico za uplynulý rok vytasil 4 milióny na marketingové účely strany. Dobrá otázka je, čo stojí táto „nepolitická“ zábavka a z ktorého vrecka je financovaná. Myslíte si, že ju Fico platí z vlastného vrecka, milé dámy? Dočkáme sa vysvetlenia, alebo sa zmierime s tým, že všemohúci Fico jednoducho výdavky strany neprezrádza? A zmierime sa s tým rovnako ako s prípadom, keď odmietol zverejniť sumu peňazí použitú na minuloročnú predvolebnú kampaň...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

KULTÚRA

Podivné príbehy a Instagram 19. storočia. Aký bol seriál 1890?

Historická detektívka sa pokúsila priniesť na obrazovky niečo iné.


Už ste čítali?